NaslovnaSportFudbalPortugal je na penale srušio Sloveniju, a golman Diogo Costa je odbranio...

Portugal je na penale srušio Sloveniju, a golman Diogo Costa je odbranio tri jedanaesterca!

-

- Oglasi -

Portugal savladao Sloveniju nakon boljeg izvođenja penala i plasirali su se u četvrtfinale Evropskog prvenstva!

Meč je nakon 120 minuta završen rezultatom 0:0, a onda je u penal seriji nekadašnji prvak Evrope slavio 3:0, zahvaljujući golmanu Diogu Costi koji je odbranio tri udarca.

Bio je to jedan od najuzbudljivijih mečeva u dosadašnjem toku šampionata, iako nakon 120 minuta nije bilo golova. Sve se činilo da će Slovenci proći dalje, jer su imali psihološku prednost nakon što je Jan Oblak u finišu prvog produžetka odbranio penal Ronaldu. Ipak, u penal seriji bolje su se snašli Portugalci i preko Ronalda, Bruna Fernandesa i Bernarda Silve došli do trijumfa. S druge strane, penale za Sloveniju promašili su Josip Iličić, Jure Balkovec i Benjamin Verbič.